Головна > Статті > Як з нуля організувати роботу професійної кухні

Як з нуля організувати роботу професійної кухні

5,0 rating

Організація роботи професійної кухні — найважливіший етап для закладу. На кону успіх ресторатора.

У підготовці матеріалу нам допомогли шеф-кухар Сергій Головайчук, технолог і ресторатор Оксана Черепанич та співвласник ресторану “Мамонт” Сергій Шашурін.

З чого розпочати?

автоматизація кухні

Визначіть концепцію закладу, розробіть меню. Це перший крок з якого починає успішний ресторатор. Якщо Ви раніше не працювали на професійній кухні або це Ваш перший заклад — обов’язково зверніться до спеціаліста. Так, на цьому етапі Ви можете зекономити, зробити все самостійно. У майбутньому це обов’язково обернеться збитками.

Ви розсудливий бізнесмен. Прийняли рішення звернутися за консультацією. Хто Вам потрібен? Шеф-кухар, технолог харчового виробництва або консалтингова компанія. Обов’язково просіть рекомендації та відгуки. Від рівня кваліфікації залежить надто багато, щоб цим нехтувати.

Поясніть Ваше уявлення майбутнього закладу. Яким він має бути? Ресторан, бар, кафе? Італійська кухня, кав’ярня третьої хвилі, крафтова броварня? Розкажіть в деталях своє бачення. Допоможіть професіоналам зрозуміти завдання, бути з Вами на одній хвилі. Вони не вміють читати думки, будьте відвертими. Ви за це платите гроші.

З концепцією закладу визначилися, з меню також. Що далі?

У Вас вже є приміщення? Воно Ваше чи орендуєте? Ще шукаєте? Обов’язково зверніть увагу на наявність трьохфазного току. Більшість професійного обладнання працює при напрузі 380 вольт. З початку пошуку приміщення додайте в перелік вимог цей пункт. Якщо Ви знайшли приміщення з двома фазами, то спробуйте домовитися з орендодавцем про компенсацію за переобладнання мережі, або просіть його зробити це самостійно. Це потребує часу та коштів. Подбайте про це.

Розпочинаємо планування. На цьому етапі потрібно залучити ще одного спеціаліста: архітектора або дизайнера. Краще двох одразу. Ще краще, коли це одна і та сама людина. Кухню, сплановану без шеф-кухаря, в 99% випадків доведеться переробляти. В розробці плану має брати участь людина з досвідом роботи на кухні. Ідеально, якщо вона працюватиме на цій кухні. При плануванні кожен зі спеціалістів врахує аспекти своєї кваліфікації: шеф-кухар — практичну, дизайнер — естетичну, архітектор — відповідність стандартам. З таким підходом Ви не зробите та не придбаєте нічого зайвого, надто потужного чи великого. Кухня ж буде красивою та зручною. Пам’ятайте, Ваша ціль не заповнення вільного простору, а правильне його використання.

План кухні в руках. Потрібне обладнання. Де і що купляти?

Розпочнемо з того, що купляти не варто. Забудьте і ніколи не думайте про домашню побутову техніку. При постійному навантаженні вона ламається за декілька тижнів. Техніка зламалась — заклад зупинив роботу. Часто це трапляється в незручну хвилину. Не допустіть цього.

Варіант б/в техніки можна розглянути, якщо є можливість її обслуговувати. Наприклад, знайшли хорошу, але вживану іноземну плиту з привабливою ціною? Знайдіть місце де Ви зможете її обслуговувати. Немає такого місця — немає плити. Інакше, що робити з нею, якщо зламається?

Надайте перевагу новому та перевіреному. Ціна — це важливо, але не на стільки, щоб Ви втрачали гроші. Шукайте інформацію в Інтернеті, порівнюйте характеристики, умови гарантійного обслуговування, відгуки та рекомендації від покупців. Залучайте до вибору шеф-кухаря, йому на цьому обладнанні працювати. Зверніться за консультацією до колег-рестораторів, дізнайтесь їхні відгуки про обладнання.

Суворо дотримуйтесь списку, не купляйте нічого зайвого. Попереду пропрацювання меню, тестовий режим. Можливо, Ви ще щось докупите, але не поспішайте це робити до запуску.

Ура! Кухня готова, ми це зробили!

Не поспішайте, є ще один важливий нюанс. Професійна техніка не така проста, як домашня. Перш ніж розпочати роботу на кухні потрібно навчити персонал користуватися нею. Цим можете зайнятися самостійно, або знову зверніться до Вашої правої руки — до шеф-кухаря. Навчання персоналу його обов’язок. Всі інструкції зберігайте, не соромтесь турбувати продавця, шукайте інформацію в Інтернеті, радьтесь зі спеціалістами. Це Ваш заклад, Ваші гроші, Ваш успіх.

Схожі статтіSimilar articles

про нас говорять customers

про нас говорять - Анжела Програти відео
Анжела
Продавець магазину "Big Red Box"
Що для нас ULTRA? Це можливість вести облік без використання безкінечних зошитів та журналів. Враховуючи великий асортимент нашого магазину, ULTRA - це найкраще рішення.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Альона Програти відео
Альона
Адміністратор закладу мережі ресторанів "ChiliPizza"
Нові та цікаві рішення і смачна кухня - все це про нас. Компанія ULTRA дала нам ще одну можливість здивувати наших клієнтів. ULTRA Mobile - це можливість бути на крок попереду.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Тетяна Програти відео
Тетяна
Адміністратор гот.-ресторанного комплексу "Клеопатра"
Ми цінуєм своїх гостей та партнерів, і саме тому обрали програму ULTRA. Все чітко, швидко та зрозуміло. І якщо виникають питання - ULTRA завжди поряд, адже партнери компанії працюють по всій Україні.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Анна Програти відео
Анна
Адміністратор "Капу$та Club"
Мені, як адміністратору, важливо тримати роботу закладу під контролем. ULTRA дає мені цю можливість. Також наші клієнти задоволені депозитною системою та турнікет-контролем, адже тепер нічого не заважає їм гарно проводити час.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Вікторія Програти відео
Вікторія
Адміністратор фітнес-клубу "Еллада"
Працюємо з ULTRA з самого відкриття і дуже задоволені своїм вибором. Працювати з програмою легко і зручно, є вся необхідна інформація. Наші клієнти задоволені обслуговуванням.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Олена Климчук Програти відео
Олена Климчук
Директор ресторану "Арталь"
Ми лише готуємось до відкриття, але вже потурбувались про якісне програмне забезпечення для закладу. Звичайно, ми обрали ULTRA, адже лише вони запропонували нам нове рішення для покращення якості обслуговування.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Ірина Програти відео
Ірина
Адміністратор ресторану "Ной"
Ми впевнились, що ULTRA значно покращує рівень обслуговування. Програма дійсно працює і нам це подобається.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Сергій Програти відео
Сергій
Системний адміністратор фітнес-центру "Нова будова"
Я, як системний адміністратор, в першу чергу оцінюю технічні характеристики програмного забезпечення та його надійність. ULTRA - це якісна та легка в обслуговуванні програма, яку я можу рекомендувати для використання у фітнес-центрах та інших закладах.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Ольга Федоряк Програти відео
Ольга Федоряк
Адміністратор фітнес-центру "Нова Будова"
У нас дуже велика кількість клієнтів, тому ULTRA стала справжнім помічником. Клієнти отримують швидке та якісне обслуговування, працівники - зручність у роботі та усю необхідну інформацію. І все це завдяки ULTRA.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Роман Програти відео
Роман
Управляючий кафе "Мрія Козака"
Працюємо з ULTRA вже не перший рік, і цілком задоволені роботою програми. Обслуговування пришвидшилось, працювати зручно, а я, як керівник, отримую усю необхідну інформацію у декілька кліків.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Микола Безкоровайний Програти відео
Микола Безкоровайний
Директор комплексу "Гостевія"
Разом з ULTRA ми не лише опановували роботу з програмним забезпеченням, а й налаштовували усе обладнання. Нові технології вивели наш заклад на новий рівень, і це помічаємо не лише ми, а й наші клієнти.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Марина Деркач Програти відео
Марина Деркач
Менеджер арт-пабу "Вeer&blues"
Ми - молодий заклад і працюємо з ULTRA з відкриття. Це програмне забезпечення з перших днів отримало схвалення не лише від офіціантів, а й від бухгалтерів, адже аналітична частина програми дуже допомагає їм у повсякденній роботі.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Євгенія Програти відео
Євгенія
Офіціант тратторії "Terra Mare"
Моє знайомство з ULTRA розпочалось з перших днів роботи на тратторії. Програма виявилась дуже зручною та мала багато переваг у порівнянні з її аналогами, з якими мені доводилось працювати раніше.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Олексій Програти відео
Олексій
Адміністратор гот.-ресторанного комплексу "У Домінікана"
Наш заклад висловлює велику подяку колективу ULTRA за створення такого програмного рішення. Програма дуже допомагає в роботі як офіціантам, так і бухгалтерам. Якщо виникають питання, ми звертаємось до компанії "Ален", партнера ULTRA у нашому регіоні, і все вирішується в найкоротший термін.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Віта Вегера Програти відео
Віта Вегера
Бухгалтер ресторану "ЛяМажор"
Для мене, як бухгалтера закладу, в першу чергу важлива точність програми та можливість в будь-який момент отримати повну інформацію про стан справ. За допомогою ULTRA я формую звітність для керівництва та для поточного аназілу роботи закладу.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Тетяна Россадюк Програти відео
Тетяна Россадюк
Керуюча фітнес-центру "Нова Будова"
Я - керівник фітнес-центру "НоваБудова", і мені важливо контролювати усі сфери діяльності нашого закладу. Тому вибір програмного забезпечення ULTRA став для мене найкращим рішенням цього завдання. Я рекомендую усім нашим партнерам комплекс ULTRA як надійного помічника в роботі.
программа автоматизации ULTRA
про нас говорять - Сергій Степанов Програти відео
Сергій Степанов
Менеджер піцерії "Моменто"
Працюємо з програмою з 2009 року. Вона дає можливість детально аналізувати діяльність всього закладу. Нам порадили цю програму, ми її подивились і вона нам підійшла. ULTRA - це запорука нашого успіху.
программа автоматизации ULTRA

Про насabout us

Компанія ULTRA ― сучасний розробник програмних рішень для закладів торговельно-розважальної сфери. Більш ніж 17 років на ринку спеціалізованого програмного забезпечення і знання національної специфіки дозволяє нам надавати послуги на найвищому рівні.

Знання національної специфіки обліку та світових стандартів сервісу дозволили створити унікальну систему автоматизації, здатну об’єднати всі бізнес-процеси в один налагоджений механізм. Наші програмні рішення допомагають упорядкувати внутрішній облік закладів і значно поліпшити якість обслуговування. Завдяки дилерській мережі і партнерам, програмний комплекс ULTRA доступний кожному незалежно від місця розташування.

0

років досвіду

0

проектів

0

користувачів

0

годин підтримки

Контактиcontacts

Залишились запитання? Напишіть нам!


2060 E spruce Ave, Fresno, CA 93720, USA

Час роботи Технічна підтримка: 24/7 Відділ продажу: пн-пт 9-18

ul. Kasprzaka 29/31, Warszawa, Polska

Час роботи Технічна підтримка: 24/7 Відділ продажу: 9-18 пн-пт

Провулок Цегельний, 1, м. Тернопіль, Україна

Час роботи Технічна підтримка: 9-19 без вихідних Відділ продажу: пн-пт 9-18

Проспект Миру, 99, м. Хмельницький, Україна

Час роботи Технічна підтримка: 9-19 без вихідних Відділ продажу: пн-пт 9-18

5 мікрорайон, 8А, м. Аксай, Казахстан

Час роботи Технічна підтримка: 24/7 Відділ продажу: пн-пт 9-18

5 вул. Толе би, 291/1, г. Алмати, Казахстан

Час роботи Технічна підтримка: 24/7 Відділ продажу: пн-пт 9-18
Вгору
Компанія ULTRA
+38 (067) 3838180 +38 (044) 3613370 https://www.facebook.com/UltraITSolution/ https://www.youtube.com/channel/UC88bqXJkgCMjRKUvWhqHbKQ sales@ultra-company.com support@ultra-company.com