Що публікувати? Просуваємо ресторан у Facebook
Пости в стрічці новин з’являються алгоритмічно: користувач не бачить в своїй стрічці всі матеріали тих сторінок, на які підписався. Фейсбук показує йому ті новини, які вважає найбільш цікавими для конкретного користувача.
Як алгоритм оцінює що цікаво, а що ні?
Є закономірності: якщо користувач виявляє інтерес до певної теми – в алгоритмі новин це враховується. Клік, лайк, коментар, поширення, абсолютно будь-яка дія враховується у наступній видачі новин. Тож Ваше завдання підтримувати у підписників бажання взаємодіяти зі сторінкою. Інакше Фейсбук почне розцінювати Ваш контент як нецікавий і знизить пріоритетність показу сторінки у новинах.
Трішки теорії
Існує два рівня збільшення аудиторії у Фейсбуці: збільшення охоплення і збільшення лояльної аудиторії.
Охоплення – це кількість людей, яка побачила Ваші публікації. Охоплення – це цифра, але дуже важлива. Вона не гарантує продажів та підписників. Охоплення означає, що Вас побачили. Це нам і потрібно.
Схема роботи виглядає наступним чином: охоплюєте максимальну кількість користувачів – частина з них стає лояльною до сторінки – завдяки роботі з підписниками і поширенню інформації про заклад відбувається зростання лояльної аудиторії. Ваше завдання підтримувати цей процес постійно.
Важливо тримати в голові для кого готується наступний пост: для «холодної» аудиторії охоплення чи для «теплих» лояльних користувачів.
Отже, що публікувати, щоб залишатись «видимим»?
Публікуйте фото та відео, що можуть бути цікавими для Вашої цільової аудиторії. Наприклад, у Вас ресторан тайської кухні? Напишіть публікацію про специфіку приготування їжі на великому вогні. Ваш бар знаходиться у спальному районі? Викладайте фото впізнаваних місць для тамтешніх мешканців. Тем для публікацій безліч. Головне, визначитись з тим, хто Ваша цільова аудиторія. Це важливо. Входячи в більш широкий контекст Ваша сторінка стає кориснішою, а значить цікавішою. Це підвищує рівень взаємодії.
Розповідайте про своїх гостей. Діліться фотографіями задоволених відвідувачів, адже це асоціюється з відмінним сервісом. Пропонуйте знижку за виставлене фото з Вашого закладу у соціальну мережу.
Заохочуйте відвідувачів залишати відгуки про заклад. Різноманітні бонуси також стануть в нагоді. А як працювати з негативними відгуками читайте в нашій статті.
Створюйте і наповнюйте список контактів для електронної розсилки. На диво, ресторани рідко користуються цим інструментом. А дарма, адже підписники в соціальних мережах – це та ж сама база клієнтів, реальних та потенційних. Запрошуйте їх підписуватися на сторінку у Фейсбуці, адже люди втомлюються від постійних розсилок, але не від соціальних мереж.
Підсумки
Щоб зацікавити «холодну» людину, потрібно дати їй щось корисне. Така публікація має зачепити око, втримати на собі увагу й заохотити вивчити Вашу сторінку детальніше.
Для «теплої» аудиторії важливо взаємодіяти, підтримувати відчуття дружньої атмосфери і періодично заохочувати різними бонусами.
В українських ресторанів зазвичай непогано вдається утримувати «теплих» клієнтів, а в роботі з «холодною» аудиторією пасуть задніх. Саме тому кількість підписників у більшості ресторанів не переважає 1000.