5 способів збільшити продажі
Невелика виручка, високі витрати на рекламу, потужні конкуренти, низька відвідуваність, високі податки, значні витрати на утримання магазину – це стандартний набір труднощів з якими зіштовхується будь-який роздрібний магазин. Як діяти власнику, щоб не допустити закриття бізнесу? Пропонуємо декілька простих, але надійних методів для зростання продажів Вашого магазину.
Продавайте лише якісний товар
На ринку роздрібних продажів важливо виділитися унікальною пропозицією. Демпінгу та широкого асортименту не завжди достатньо для приваблення клієнтів. В умовах високої конкурентності виникає запит на якісну пропозицію. Будьте першими, хто її запропонує. Проте висока якість завжди означає вищі ціни. Завдання переконати покупця залишити гроші у Вашому магазині, раціонально пояснити Вашу цінову політику. Клієнт повинен розуміти, чому він платить більше.
Продавайте товар більшою кількістю
Протилежний метод до попереднього. Не нав’язуйте пропозицію клієнту, а створіть умови, за яких йому комфортніше купувати більше. Наприклад, пропонуйте переконливу знижку для оптової кількості одиниць товару. Або ж класичну формулу «1+1=3» – кожна 3 позиція в чеку безкоштовна. Викладайте акційні товари на видному місці, а інформацію про акцію розміщуйте на вході та біля кас. Це дієвий спосіб розпродати зайву продукцію.
Продавайте супутні товари
Товари, що завжди в попиті. Завдання правильно їх розмістити. Поряд з міцним алкоголем логічно побачити закуску, а біля пивного відділу клієнт зрадіє снекам до нього. В непродовольчому магазині застосовуйте такий же підхід: поряд зі смартфонами розміщуйте аксесуари, які для них зроблені. Додатково пропонуйте послуги гарантійного обслуговування чи безкоштовної доставки. Це впливає на рішення клієнта.
Переосмисліть викладку і розміщення товару
Важливо організувати розміщення товарів, і навіть відділів, у відповідності до поведінки покупця. До прикладу, хлібний відділ повинен знаходитися в найбільш віддаленій частині магазину. Клієнт, який шукатиме хліб, попередньо ознайомиться з частиною асортименту Вашого магазину. Ймовірність того, що він придбає ще щось, зростає. Запросіть до перепланування спеціалістів: дизайнера для розробки привабливого інтер’єру і спеціаліста з мерчендайзінгу для планування розміщення товарів.
Введіть дисконтні картки
Важливо створити якомога більше «гачків», які в підсумку повернуть клієнта назад до Вашого магазину. Дисконтні картки – це класичний метод, що працює по сьогодні. Знижка чи бонусна система – вирішувати Вам. Та вигода від отримання Вашої картки повинна бути очевидною, клієнт має миттєво оцінити її корисність. Продумайте це. Не забудьте інтегрувати систему лояльності в програму обліку магазину.
Підсумуємо
Якщо Ви спробували кожен із перелічених методів, але справи до кращого не змінюються – продовжуйте шукати свій формат. Головне, залишайтесь гнучкими та вчасно реагуйте на вимоги ринку. Місця вистачить всім.