5 Порад починаючому ресторану
Успіх новачка в ресторанному бізнесі залежить від десятків факторів. Кожному з них варто присвятити окрему статтю. Сьогодні ми дамо п’ять основних, найважливіших порад.
У вас має бути чітке уявлення про майбутній заклад. До найдрібніших деталей. Ви повинні бути готовими віддати йому весь свій час. Перших півроку Ви будете в ньому весь робочий час ресторану, а можливо і більше.
Порада 1. На стадії пошуку приміщення зверніться за консультацією до спеціалістів ресторанного бізнесу. Найпоширеніша помилка серед починаючих рестораторів — це прийняття рішення робити все самостійно.
Хто вам потрібен? Шеф-кухар, технолог харчового виробництва або консалтингова компанія. Переконайтесь в кваліфікації, попросіть відгуки та рекомендації від інших рестораторів. Поясніть Ваше уявлення майбутнього закладу. Вам потрібно бути на одній хвилі.
Порада 2. Не купляйте домашню побутову техніку, надавайте перевагу новому професійному обладнанню.
При постійному навантаженні вона ламається за декілька тижнів. Техніка зламалась — заклад зупинив роботу. Часто це трапляється в незручну хвилину. Не допустіть цього.
Порада 3. З особливою відповідальністю поставтесь до набору кадрів.
Професійна техніка не така проста, як домашня. Персонал має вміти нею користуватися, або ж його потрібно навчити. Надайте перевагу працівникам, що мають досвід запуску в роботу нового закладу. З ними не доведеться витрачати час на навчання. Навчання рекомендуємо довірити Вашій правій руці — шеф-кухарю. Навчання персоналу його обов’язок. Всі інструкції зберігайте, не соромтесь турбувати продавця обладнання, шукайте інформацію в Інтернеті, радьтесь зі спеціалістами.
Продумайте мотивацію персоналу: зарплати, бонуси, премії, графік роботи, атмосфера в команді та її злагодженість.
Порада 4. Обережно проводьте перші закупки товару.
Це складна робота, яку потрібно робити спільно з шеф-кухарем. При першій закупівлі рекомендуємо взяти всього потроху: ви ще не знаєте, які страви будуть до смаку відвідувачам, і які будуть замовляти рідше. Основну частину продуктів, які можуть зберігатися довго, зазвичай привозять самі постачальники, з якими ви укладете договори. Продукти, що швидко псуються, варто купувати самостійно в найближчому магазині. Завжди краще зайвий раз з’їздити за покупками, ніж нагодувати клієнта не свіжими продуктами.
Порада 5. Впровадіть систему автоматизації ресторану.
Ви не зможете постійно знаходитися у закладі. Щоб все залишалося під контролем Вам потрібна програма для ресторану, що автоматизує всі виробничі процеси. Постійний та швидкий доступ до актуальної інформації в декілька кліків: кількість та сума чеків за будь-який період, кількість запасів на складі, завантаженість всього персоналу і кожного окремо.
Облік ресторану також стане простим: система даватиме Вам автоматичні фінансові звіти.