Як просувати заклад в інтернеті
Акценти в сучасному маркетингу все більше зміщуються в сторону Інтернет-технологій, а соціальних мереж особливо. Бізнес вирує в мережі й важливо не залишитися осторонь.
З чого розпочати?
Перший крок. Створіть бізнес-сторінку в Facebook. Сторінку, не групу і не особистий профіль. Після зареєструйте аккаунт в Instagram і прив’яжіть його до щойно створеної сторінки Facebook. Instagram залишається перш за все мобільним додатком, тому повний функціонал мережі доступний лише на мобільних пристроях. Реєстрація в тому числі. В налаштуваннях Instagram змініть тип аккаунту на «Бізнес». Це надасть змогу отримувати статистику та розширить можливості аккаунту. Детальніше про переваги бізнес-аккаунту читайте на офіційному блозі Facebook: про нові функції та статистику.
Заповніть інформацію на сторінках: адреса закладу, телефон, графік роботи, меню і т.д. Налаштуйте сповіщення про нові згадки про Ваш заклад у сервісі Google Alerts.
Наступний крок. Додайте інформацію про заклад на Google Мій Бізнес, а також карти Google i 2GIS. Якщо у Вашому місті є інші сервіси чи портали, на яких інформація про заклад може бути ефективною та доречною — додавайте. Іноземці часто користуються сервісами Foursquare та TripAdvisor, тож не забудьте створити сторінки там також. Головне – не забувайте підтримувати актуальність інформації.
Відповідайте на відгуки та коментарі, лайкайте дописи користувачів та проявляйте активність. Особливу увагу надайте негативним відповідям. Про те, як з ними працювати, ми написали у нашій статті «Як реагувати на негативні відгуки?».
Перші кроки зроблено. Що далі?
Сторінки заповнені, заклад отримує перші відгуки, користувачі публікують фото з Вашим геотегом. Час знайти людину, котра візьме на себе Ваші функції.
Надайте перевагу досвідченому SMM-спеціалісту, котрий зможе розпланувати та реалізувати чіткий план просування. Якщо Ви вірите в успіх закладу та готові поставити на соціальні мережі – зверніться до SMM агенства. Обов’язково просіть рекомендації та відгуки про роботу.
Альтернативою SMM-спеціалістів ззовні є навчання новим функціям Вашого менеджера, або адміністратора. При бажанні та наполегливості через декілька місяців отримаєте перші результати.
Що публікувати?
Розповідайте про життя закладу: про нові страви, працівників та події. Покажіть відвідувачам людську сторону Вашого закладу. Нехай ресторан асоціюватиметься в них не тільки зі смачними стравами та напоями.
Надавайте перевагу позитивному контенту. Радуйте Ваших гостей анонсами новинок, або репостами їхніх публікацій. Створіть атмосферу постійного затишку та свята.
Висновок та порада наостанок
Соціальні мережі – це абсолютно незамінний інструмент в сучасному ресторанному бізнесі. Конкуренція зростає й кожен шукає нові канали притоку клієнтів. Тому не засмучуйтесь, якщо Ви одразу не відчуваєте віддачі. Головне вловити настрої клієнтів й з часом не Ви працюватимете на соціальні мережі, а вони на Вас. Успіху!